Haber

Tur Otobüsleri Edirne’de Trafik Sorunu Yaratıyor

Edirne Şoförler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Şahin, özellikle hafta sonları iç ve dış hat seferlerinin kentte önemli trafik sorunu yarattığını belirterek, “Bunu hem Valimize hem de Belediye Başkanımıza ilettik. tek bir yerde dağıtım üzerinde çalışıyor. Bu esnaf, vatandaş ve trafik için önemli” dedi.

Edirne Kur farkından dolayı özellikle cuma, cumartesi ve pazar günleri alışveriş için Bulgaristan’dan turist taşıyan medikal otobüsler ve özel araçlar kentte trafik sorununa neden oluyor. Edirne Şoförler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Ali Şahin, şehrin trafik sorununu çözmek için turizm otogarı yapılmasını teklif etti. Şahin dedi ki:

“İnşallah önümüzdeki günlerde sonuç alacağız”

“Belediye ile bu konuda görüşme halindeyiz. Dışarıdan gelen misafirler için hem toplu ulaşımın hem de taksicilerin nasıl çalışacağı konusunda planlamalar yaptık. Dışarıdan gelen otobüsler Edirne’de ciddi bir trafik sorunu oluşturuyor. Özellikle hafta sonları bir duraklama. Hem Kaymakam hem de Kaymakam olarak biz bu bilgiyi Belediye Başkanımıza ilettik. Bir an önce turizm otogarı gibi bir yere yerleştirmek için çalışıyorlar. Bu hem esnaf, hem vatandaş, hem de trafik için değerli. İnşallah önümüzdeki günlerde sonuç alacağız” dedi.

Kaynak: ANKA / Turizm

haber-ayranci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu