Haber

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajını Yayımladı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Asya, mesajında, demokrasi tarihinin ve kurtuluş mücadelesinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihinin 23 Nisan 1920’nin, sevgili milletin bağımsızlığı ve ulusal egemenliği için bir dönüm noktası olduğunu belirtti. ulus.

İstiklal mücadelesinin sürdüğü en bunalımlı günlerde doğan ve 103. yılını kutlamanın gururunu yaşadıkları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, milli birlik ve beraberliğin en somut tezahürü olduğunu belirten Asya, şunları kaydetti:

“Çocuklara daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmak için mücadele ettik. ‘Egemenlik kayıtsız milletindir’ şiarıyla Milli Mücadele’yi başlatan aziz milletimiz, ayaklarının bağlanmasına rağmen ayaklarının bağlanmasına izin vermedi. bütün imkansızlıklara göğüs gerdi ve o çetin mücadeleyi zaferle bitirdi.Milli iradenin tecellisi, Milli Mücadele’dir.” Millet Meclisimizin karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi bağımsızlığımızın simgesi olmuştur. Geçmişten aldığımız güçle bugün milli iradeye musallat olan güçleri ortadan kaldırmak, çocuklarımıza daha huzurlu ve inançlı bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde sergilenen halk destanı bunun en güzel örneğidir. “

Bu özel günü çocuklara hediye etmenin ülkenin emin ellerde olacağının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Asya, “Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Yerimize gelecek olan çocuklarımız şehirlere, ülkelere ve dünyaya hükmedecek. gelecekte barış, sevgi ve yaşanabilirlik dolu bir dünyayı bugünün çocukları kuracaktır.Onların bizden aldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacaklarına ve bizim yapamadıklarımızı fark edeceklerine olan inancım tamdır.” terimleri kullandı.

gursuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu